sobota, 30 maja 2015

Raport z pielgrzymki II

     Trafilem z moja wizyta na ciekawy okres pod wzgledem politycznym. Druga runda wyborow na stanowisko prezydenta Rzeczpospolitej rozegrala sie pomiedzy dwoma kandydatami w gruncie rzeczy nie rozniacymi sie niczym istotnym. Obaj sa czlonkami wspolczesnej polskiej elity wladzy i obaj czerpia korzysci z tego, ze Nasza Umeczona OJczyzna jest wlasciwie krajem kolonialnym  Nowych Wielkich Niemiec. Moim kandydatem byl Grzegoz Braun - jedyny kandydat o antyrezimowym programie politycznym. Ten jednak jest jeszcze ciagle kandydatem niszowym. Nasz wierny lud nie zorientowal sie jeszcze, ze obecny bieg spraw jest wspolnym dzielem obu partii wiodacych czyli obecnie PO i PiS i ze to dzialacze tych partii sa beneficjentami niemieckiej kolonizacji stanowiac cos w rodzaju WOG-ow niegdysiejszego Imperium Brytyjskiego.Swiadomosc spoleczenstwa zmienia sie powoli !

   Jako czlowiek w pewnym wieku pamietam  nadzieje Polakow zwiazane ze kolejnymi kosmetycznymi zmianami zachodzacymi w  elicie wladzy PRLu . Ochab zastepowany przez Gomulke w 1956 roku i potem, po kolejnym krachu gospodarczym, Gomulka zastepowany przez Gierka w roku 1970 ( "Pomozecie?") . Po kazdym "wypadku"  przy socjalistycznej pracy wystepowal typowy element - brak pozyczonych pieniedzy na kontynuowanie "polityki rozkwitu". Obecnie jestesmy w sytuacji gospodarczej bardzo podobnej. Wyprzedano niemal wszystko na co znalezli sie chetni "zagranicznicy" . Jako kolonia niemiecka jestesmy w nieco lepszej sytuacji gdyz wladza nad Polska jest IV Rzeszy konieczna do prowadzenia polityki podboju gospodarczego bylych zachodnich Republik Radzieckich obecnego Imperium Rosji. Czy jednak Niemcy istotnie beda gotowi do podtrzymywania finansowego Polski aby utrzymac w niej niezbedny spokoj?  Aby odpowiedziec na to pytanie konieczne jest poswiecenie wiecej czasu niz mam na to obecnie.

  Cieszmy sie zatem mylna ale jeszcze niewidoczna dla poplecznikow PO poprawa jakosci zycia tak dlugo jak to jest jeszcze mozliwe. Wynik obecnych wyborow wskazuje, ze liczba niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy rosnie. Historia uczy nas jednak, ze naprawy przeprowadzone bez kompletnej odnowy calego systemu politycznego i gospodarczego i likwidacji aktualnej elity politycznej nie prowadza do trwalej poprawy sytuacji. Rzecz w tym, ze obecny system ma w sobie wmontowane na stale wiezy polityczne i gospodarcze narzucone przez "pryncypala" politycznego. Bez zerwania tych wiezow nie byla mozliwa naprawa sytuacji ani za czasow "Radzieckiej Wspolnoty Narodow" (czyli Obozu Krajow Socjalistycznych") ani  nie jest mozliwa obecnie za czasow "Niemieckiej Wspolnoty Narodow" czyli Unii Europejskiej.
Pamietajmy tez , ze wszyscy, ktorzy zyskuja z obecnej sytuacji nie beda wspoldzialac dobrowolnie w naprawie Polski. Nie bylo to mozliwe za czasow zamachu Pilsudskiego i rzadow sanacji, ani za czasow "poznego Jaruzelskiego" mimo ugody Okraglego Stolu i nie jest mozliwe i teraz.

Jak widac tez ze zdjecia zamieszczonego w "Rzeczpospolitej " z dnia 25 maja , 2015 zwolennicy PiS najwyrazniej zamieszkuja w wiekszosci tereny dawnej Kongresowki (czyli zaboru rosyjskiego) podczas gdy PO dominuje zabory niemieckie i austriacki. Najwyrazniej oportunisci dominuja na bylych terenach III  Rzeszy podczas gdy element patriotyczny pochodzi glownie z zaboru rosyjskiego.

18 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ja tez na Brauna.A potem wiadomo-chocby i zelazko.Ale moze nie bedzie ten Duda taki zly-wydaje sie dosc...efektywny.

Piotr34

Inspektor Lesny pisze...

. Nasz wierny lud nie zorientowal sie jeszcze, ze obecny bieg spraw jest wspolnym dzielem obu partii wiodacych czyli obecnie PO i PiS
------------------------------------------------
Nie jest pewne ze "lud" jest nie zorientowany. Tyle, ze mimo razacych roznic miedzy Zachodem i Polska, ten "lud" nigdy jeszcze, w swej historii nie zyl tak dostatnio jak dzis. Brzmi to prawie jak drwina-ale jest prawda. Co nam mowi w jak straszliwej nedzy polski lud zyl, przez wieki. Chetnie podejme dyskusje z opponentem. Ktory podejmie sie wskazac okres wiekszego dobrobytu dla szerokich mas, w Polsce, pod polskimi rzadami.
IL.

Inspektor Lesny pisze...

Cieszmy sie zatem mylna ale jeszcze niewidoczna dla poplecznikow PO poprawa jakosci zycia tak dlugo jak to jest jeszcze mozliwe. Wynik obecnych wyborow wskazuje, ze liczba niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy rosnie. Historia uczy nas jednak, ze naprawy przeprowadzone bez kompletnej odnowy calego systemu politycznego i gospodarczego i likwidacji aktualnej elity politycznej nie prowadza do trwalej poprawy sytuacji. Rzecz w tym, ze ob
---------------------------------------------------------------
Gospodarz sam sobie przeczy. Powyzszy cytat, znaczy , w ludzkim jezyku, ze nalezy przeprowadzic nowa rewolucje pazdziernikowa, tyle ze w odwrotnym kierunku. Rewoluje zas,(z czym Gospodarz sie zgadzal, w poprzednich wpisach) obojetnie w jakim kierunku, rzadko poprawiaja zycie ludu w zakresie hozyzontow zycia ludzkiego. Namawianie zas spoleczenstwa, by znow podpalilo swoj dom, z gwarancja znacznego pogorszenia dla siebie na co najmniej dwa, trzy pokolenia, i z niejasna nadziejaze za 100 lat moze bedzie lepiej, nie tylko inaczej,jest po niemoralne.
IL.

Bobola pisze...

@inspektor

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Mnie osobiscie nie interesuje tak bardzo aktualny dobrobyt wspolobywateli jesli jest on okupiony zaglada panstwa i narodu w dalszej perspektywie. Jesli chce sie cos zmienic to konieczne sa srodki zdecydowane - nie mozna zrobic jajecznicy nie rozbijajac jajek.

LU pisze...

Również głosowałam na p. Brauna, czym w środowisku okolicznym uznana zostałam za czuba. Bo przecież On nie ma szansy więc po co glosować. W I turze głosował rozsądek i serce w II konieczność odebrania głosu p-rezydentowi,
Jedna rzecz, abstrachując od posta, niezmiernie mnie zdziwiła. Na fb p. Braun oczekuje foto-poparcia. Tzn. Przesłania swojej fotki wraz z deklaracją.

W kwestii postu nieodmiennie się zgadzam, aczkolwiek razi nieco pominięcie roli USiech.

Inspektor Lesny pisze...

Mnie osobiscie nie interesuje tak bardzo aktualny dobrobyt wspolobywateli
--------------------------------------------
Artykul Gospodarza nie traktuje o naszych osobistych mrzonkach, lecz o tym , czy polscy obywatele racjonalnie uzywaja jedynego w koncu narzedzia do ksztaltowanaia swej, (a nie cudzej) rzeczywistosci. Demokratycznych wyborow.
Jajecznice proponuje Gospodarzowi zrobic z wlasnych jajek, za nie cudzych...
IL.

Unknown pisze...

Co Bobola sądzi o Kukizie ?

Janusz Gorzów pisze...

"Moim kandydatem byl Grzegoz Braun - jedyny kandydat o antyrezimowym programie politycznym."
Kandydat rzeczywiście rozgarnięty, ale nie jedyny.
Od 25 lat głosuję na JKM i tak Mi zostało...
No cóż, JKM genialny myśliciel i kompletny ignorant polityczny.

Największym problemem Ludzi w RP, a i Ludzi w ogóle, jest chęć życia na cudzy rachunek.
W historii wymyślono wiele rożnych rodzajów "eksploatacji" Bliźniego, ostatnio popularne jest niewolnictwo zwane socjalizmem.
Niektórzy sądzą, że praprzyczyną tej nędzy moralnej jest tchórzostwo, które należy bez wątpienia do najstraszliwszych ułomności człowieka, nie mniej Ja sądzę, że to złe odżywianie implikowane geografią, a kultywowane tradycjami kulinarnymi przenoszonymi po kądzieli.

Na dziś aktualne jest przypomnienie, iż Niewolnik ma określoną wydajność i przyparty do muru poddaje się różnym rabacjom...

Bobola pisze...

@Max

Kukiz jest kandydatem wlasciwie jednej propozycji czyli jednomamdatowych okregow wyborczych. Jest to propozycja sluszna ale to nie jest program naprawy panstwa.
Byc moze zreszta nie znam glebszych mysli kandydata ale chcialbym widziec kogos z programem szerszym niz jedna propozycja.
Braun jest czesto naiwny ale ma program calosciowy co jest jego mocna strona.
JKM jest kandydatem niepowaznym a jego wiara w mechanizmy rynkowe jaka sprawce samo-naprawy jest takze , moim zdaniem, naiwna.
Jak napisalem, glownych bolaczek nie da sie usunac stosujac wymiane graczy pierwszej politycznej ligii. Wady III RP to wady systemowe wynikajace z tego, ze Polska jest obecnie krajem kolonialnym. W takiej sytuacji konieczne jest "wybicie sie na wolnosc" co zapewne nie uda sie droga calkowicie pokojowa.

mmm777 pisze...


`ten "lud" nigdy jeszcze, w swej historii nie zyl tak dostatnio jak dzis.'

Taaa...

http://prawica.net/files/2014/spozycie-PRL-IIIRP-By.jpg

Janusz Gorzów pisze...

"JKM jest kandydatem niepowaznym a jego wiara w mechanizmy rynkowe jaka sprawce samo-naprawy jest takze , moim zdaniem, naiwna."

Prawdą jest, że powyższa opinia Ludzi bardziej oczytanych jest w RP powszechna.
Zacznijmy od logiki, czyli od uzmysłowienia sobie tego, że generalnie rzecz biorąc twierdzenie przeciwstawne nie jest tożsame w skutkach z twierdzeniem odwrotnym.
95 % Ludzi bez ścisłego wykształcenia wywodzi z cytowanego na samej górze zdania, iż "wiara" w mechanizmy rynkowe czyni Człowieka niepoważnym.
Otóż nie, mechanizmy wolnorynkowe w suwerennym Państwie to najszybsza znana dziś droga do dobrobytu Większości.
Łatwo to uzasadnić, bez zawoalowanych sugestii, iż "niepoważny Człowiek" nie może nieść poważnej idei.
Argumenty za wolnym rynkiem w moim rozumieniu tego pojęcia można wydedukować samodzielnie przykładowo poprzez:
1. Analizę skutków ustawy M. wilczka (zadanie na poziomie maturalnym);
2. Zapoznanie się z pracą Ryszarda Szewczyka "Trzy filary ekonomii personalistycznej" (zadanie na poziomie maturalnym);
3. Zapoznanie się z książka Alexisa de Tocqueville'a "Dawny ustrój i rewolucja"
(zadanie na poziomie maturalnym);
4. Zapoznanie się z arcydziełem Ludwiga von Misesa "Ludzkie działanie" (zadanie na poziomie absolwenta szkoły wyższej);
5. Zapoznanie się z książką prof. Mieczysława Dobii "Rachunkowość zarządcza" (zadanie na poziomie absolwenta szkoły wyższej);
6. Zapoznanie się pracą prof. Mariana Mazura (zadanie na poziomie absolwenta szkoły wyższej z poważnym zakresem matematyki);
7. Zapoznanie się teorią równowagi John F. Nash (zadanie na poziomie absolwenta szkoły wyższej z poważnym zakresem matematyki).

IMO, warto poświęci trochę czasu, by pozbyć się złudzeń i nie dać się okradać różnym Pięknoduchom.

Inspektor Lesny pisze...

Taaa...
--------------------------
Poziom zycia w Polsce w porownaniu z Zachodem jest niski, nacechowany niepewnoscia, samowola wladz i urzednikow , (i, nietety,wspolobywateli tez)wysokimi (relatywnie)podatkami, przy niskich swiadczeniach. Ale dawniej za IIRP, i Polski szlacheckiej, bylo relatywnie, do Zachodu jeszcze gorzej!
IL.

Inspektor Lesny pisze...

Supplement
Trudno jest porownywac poziom zycia w roznych epokach, nastapila znaczna zmiana w ocenie, co to takiego, lepsze zycie. Jednak takie porownania sie robi. Dobra miara jest czas wolny od zajec-dzis "zwyczajni" maja go wiecej. Dowcipni twierdza, ze dlatego ze sa bezrobotni. Jednak dawniej i bezrobotni musieli sie czyms zajac, by miec co do garnka wrzucic. Druga rzecza jest pozywienie. Jak wiadomo, mieso codziennie jadali panstwo, a chlop tylko w niedziele. Lub, jak znany dowcip glosi, gdy on, lub kura byla chora...

mmm777 pisze...

A, obrazek pochodzi stąd: http://www.prawica.net/39574

Bobola pisze...

@Janusz z Gorzowa

Korwin Mikke robi wszystko aby byc blaznem sceny politycznej. Jest to zabawne ale brakuje mu powagi koniecznej dla wiarygodnego polityka. Co do mechanizmow rynkowych to aby z nich skorzystac KM musialby postulowac opuszczenie Unii. W UE rynek jest planowy i zorganizowany w taki sposob by "leader" Niemieckiej Wspolnoty Narodow mial zagwarantowana przewage gospodarcza i polityczna. Mozna sie spierac czy "wolny rynek" jest istotnie panaceum na wszystkie odlegliwosci ekonomiczne ale napewno nie ma go w UE i nigdy go tam nie bedzie. Unia rzadza nowi "narodowi socjalisci", ktorzy musza dbac o masowe poparcie proletariatu. To wymaga redystrybucji dobr i sterowania co i kiedy sie robi w gospodarce.

Janusz Gorzów pisze...

Dokładnie tak.
Tu z Panem Profesorem w 100% się zgadzam.

Unknown pisze...

W wyborach prezydenckich kierowałem się własną realpolitik. Na pewno nie na Bronka. W pierwszej turze miałem poprzeć Kukiza jako premię za chęć zmiany systemu. Jego wizyta w programie Jakuba Wojewódzkiego (flaga Polski w psiej kupie) spowodowała że zagłosowałem na Dudę. W drugiej turze to jasne że na Andrzeja. Z poglądów politycznych określiłbym siebie jako konserwatysta piłsudczyk.Nie rusza mnie zdanie że Polską żądzą trumny Piłsudskiego i Dmowskiego. Co z tego że Braun czy Mikke mają jakiś program ? Nie mają żadnego zaplecza.Braun być może jeszcze zbuduje. Mikke to dla mnie przykład człowieka posiadającego sam rozum kompletnie bez serca. Buduje coraz to nowe odmiany swojej kanapowej partyjki.
Andrzej Duda daje nadzieję jest młody ,wykształcony (doświadczenie) i co ważniejsze wyrasta z moralnie zdrowego środowiska.Zresztą poznamy drzewo po owocach.
Co do Kukiza to mam problem.Obecnie stanowi trzecią siłę. W czym zastąpił PSL słusznie zwany ZSL lub polityczną prostytutką. JOW nie są złym mechanizmem nie są też doskonałe. W Polsce funkcjonują w samorządzie terytorialnym. Tenże nie jest wolny od patologii. Kukiz jest radnym i nie zamierza tworzyć partii. W modzie zaczęły być ruchy nie partie jak np. Nowoczesna.PL firmowana przez bankstera Petru. Mówi się że to arka dla PO.
Ciekawe informacje na temat ludzi stojących za Kukizem i przy okazji ukazujące realia zgnilizny IIIRP:
http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

Bobola pisze...

@Max

Osobiscie nie uwazam ani Kukiza ani Mikke za powaznych kandydatow na "czlowieka opatrznosciowego" dla Polski. Nie jestem tez entuzjasta Dudy. Jak juz powiedzialem jest to reprezentant aktualnej elity politycznej i jest tak samo jak PO-wicy odpowiedzialny za to jaki jest bieg wydarzen. Od mojego ostatniego pobytu w PL kraj rozwinal sie nieslychanie pod wzgledem wygladu. To jednak nie znaczy, ze stan panstwa jest dobry. Nie wiadomo do kogo naleza pomniki architektury jakie widze w Wwie i skad sie wziely pieniadze na podwyzszenie poziomu zycia na wsi. Po powrocie postaram sie przeanalizowc ponownie wskazniki gospodarcze kraju aby zobaczyc co mozemy oczekiwac w przyszlosci.